Województwo Śląskie

Aktualności

10 kilometrów z metą na Śląskim

Już w najbliższą niedzielę Bieg Wiosennyw Parku Śląskim. Imprezę objął patronatem Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego


Jeżeli marzycie o tym, aby wbiec na metę po bieżni Stadionu Śląskiego, to 11 marca nadarzy się ku temu okazja. Bieg Wiosenny będzie pierwszym startem na 10 kilometrów i drugim w historii, który zakończy się na chorzowskim gigancie.

W Biegu Wiosennym uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów. Od kilku lat to najpopularniejszy start organizowany na alejach Parku Śląskiego. Średnio bierze w nim udział ponad tysiąc osób. W kolejnej edycji frekwencja może pobić rekord sprzed dwóch sezonów (gdzie wystartowało 1500 biegaczy). Wszystko za sprawą mety, która tym razem znajduje się na legendarnym Stadionie Śląskim. Po przebiegnięciu trasy alejami parku zawodnicy wbiegną na główną płytę i będą mieli okazję wypróbować nową nawierzchnię bieżni lekkoatletycznej.

Bieg wystartuje z Pół Marsowych o godzinie jedenastej. Zawodnicy pokonają całkowicie nową, atestowaną trasę. Biuro zawodów będzie czynne w piątek, sobotę i niedzielę (9, 10, 11 marca), jednak zapisy przyjmowane będą tylko w pierwsze dwa dni. W ostatnim wydawane mają być już tylko opłacone wcześniej pakiety startowe. Znajdą się w nich: napój, pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny na mecie, gadżet oraz oczywiście chip i numer startowy. Opłata startowa wynosi 60 złotych. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a partnerem wydarzenia Stadion Śląski.
Zobacz również

więcej w kategorii: sport

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie